Зустріч з аграріями району

На минулому тижні голова районної ради Віктор Слободянюк провів робочу зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району, за участі голови Ради сільгоспвиробників Миколи Мельника.

Під час зустрічі, відбувся обмін думками та обговорення актуальних для  сільськогосподарських товаровиробників питань.

На зібранні було заслухано інформацію інспектора управління регіонального розвитку Валентина Кругляка щодо посівної кампанії. Станом на 24.05.2017 р. в районі практично завершено посів ярих культур (99,3% - 45,7 тис. га). На 70% від прогнозу посіяно кормових культур. Цьогоріч збільшилися посіви гороху, гречки, кукурудзи на зерно, цукрового буряка та сої. В цілому структура посіву с/г культур сільгосппідприємствами району витримана в рекомендованих нормах: зернові культури– 61%, технічні – 35%,  кормові – 5%, картопля і овочі  - 0,02%. В. Кругляк відзначив, що загибелі с/г культур внаслідок весняних заморозків не було, пересівів культур в районі не планується.

Однак,  відбулося враження заморозками цвіту плодових дерев, що призведе до втрати 50-60% урожаю. Асоціація «Укрсадпром» звернулась до своїх членів з проханням зафіксувати розмір збитків та стан плодових і ягідних насаджень шляхом складання актів про збитки, щоб при подальшому зверненні в Торгово-промислову палату України отримати довідку про форс-мажорні обставини.

Директор ТОВ «Юзефо-Миколаївська АПК» Олександр Коломієць поінформував про діяльність заводу та умови прийому цукрового буряка, зазначивши, що підприємством приділяється належна увага покращенню показників роботи та створенню сприятливих умов співпраці з сільгоспвиробниками.

За словами Олександра Григоровича, на заводі триває масштабна реконструкція, проводиться заміна обладнання у сушильному відділенні, нові центрифуги та фільтри, монтується новий котел. Цього року інвестиції складають близько 90 млн. грн. Вживаються заходи для збільшення економії газу, підвищення якості продукції. Очікується, що проведення реконструкції дасть можливість отримати І категорію якості цукру та збільшить добову продуктивність заводу на 30%.

Голова районної ради Віктор Слободянюк поінформував присутніх про свою нещодавню поїздку до м. Києва у складі делегації від Вінницької області та участь у роботі круглих столів, зустріч із представниками комітетів Верховної Ради України та зазначив, що після поїздки залишилось більше питань ніж відповідей, адже так і не вдалось почути чітких роз’яснень по актуальних питаннях сьогодення – покращення соціально-економічного розвитку, впровадження медичних та земельних реформ.

Було порушено питання, яке хвилює нині не лише аграріїв, а й всіх жителів району – можливе ухвалення закону про обіг земель, що відкриє шлях до продажу землі сільськогосподарського призначення з 2018 року.

Як зазначив Віктор Миколайович, зважаючи, що Козятинщина – край аграрний, а створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства є важливим  завданням, сьогодні аж ніяк не можна залишатись осторонь даного питання.

Висловили свої думки та позиції і присутні у залі.

Голова Ради сільгоспвиробників, директор СТОВ «Світанок» Микола Мельник та директор СТОВ «Вернигородоцьке» зійшлись на думці, що ринок землі є нормальною практикою, але він має бути врегульований відповідним законодавством, що має стояти на захисті інтересів українських фермерів та представників малого і середнього агробізнесу.

Голова районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Михайло Кідалов зазначив, що земля має залишатися у громади села, а свою позицію та бачення щодо продажу землі потрібно разом відстоювати, щоб неконтрольований ринок землі не став основою для різного роду спекуляцій.

Тож за підсумками обговорення аграрії вирішили взяти участь в акції протесту, проведення якої заплановано на 7 червня у м. Києві.

                                                       

                                                                            

                                                      

                                                                             

                                                                             

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація