Звіт голови Козятинської районної ради Віктора Слободянюка

Відповідно до норм чинного законодавства, голова районної ради звітує перед районною радою про свою діяльність.

 

Протягом 7 скликання районна рада здійснювала роботу згідно Регламенту роботи районної ради з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій та Президії районної ради, для цього були  створені належні умови. 

Основною формою роботи ради є проведення сесій. За нашу каденцію відбувались 38 сесійних засідань сесій районної ради, 107 засідань постійних комісій та 42 засідання  Президії районної ради.  Основні питання, які розглянуті на засіданнях стосуються комунального майна, медицини, соцзахисту, освіти, правопорядку.

Рада зверталась до вищих державних органів  з важливих питань, які стосувались:

- передачі до спільної комунальної власності територіальних громад, сіл, селищ району цілісних майнових комплексів комунального підприємства «Козятинська центральна районна лікарня та комунального підприємства «Козятинська районна стоматологічна поліклініка»;

- внесення змін до проекту створення госпітальних округів у Вінницькій області в частині надання Козятинській ЦРЛ статусу лікарні інтенсивного лікування;

- незадовільного транспортного забезпечення населення Козятинського району;

- щодо подій на Сході України;

- щодо створення прозорого та справедливого  механізму забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій та працівників соціальної сфери;

- передачі лісових масивів до комунальної власності територіальної громади Зозулинецької сільської ради Козятинського району;

- здійснення державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) передачі Козятинською міською радою медичної субвенції до районного бюджету;

- щодо запровадження механізму ринку земель сільськогосподарського призначення;

- щодо забезпечення дотримання правил дорожнього руху в центрі села Махнівка;

- щодо проведення заходів з покращення якості питної води споживачам міста Козятин і села Козятин.

Скликання сесій районної ради проводилось згідно розпоряджень голови районної ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи районної ради.

 

З метою тісної взаємодії, з сільськими, селищними радами, оперативного вирішення питань проведено 15 засідань координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

На засіданнях було розглянуто ряд важливих питань та прийняті відповідні рекомендації.

Видано 592 розпорядження голови районної ради з основної діяльності.

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян» протягом звітного періоду головою районної ради та заступником голови районної ради проводився прийом громадян.

Звернення, які надходили до районної ради, було належним чином розглянуто.

Основні пріоритети району визначено Стратегією розвитку Козятинського району, серед них: стабільний економічний розвиток, і як наслідок покращення життя населення, забезпечення високих стандартів навчання, покращення стану здоров’я людей.

 

Зупинюсь на деяких основних аспектах розвитку.

 

 

В медичній галузі

 

І. Первинна медицина

За звітний період  проведена значна робота по реформуванню первинної медицини в районі, а саме:

- організаційні зміни в структурі закладу та перетворення його на комунальне підприємство;

- комп’ютеризація робочих місць та впровадження медичної інформаційної системи;

- придбання необхідного обладнання згідно табелю оснащення.

Одним із найбільших досягнень є збереження практично усіх ФАПів та ФП, за це особлива вдячність сільським головам за підтримку та розуміння важливості питання, хоча відповідно медичної реформи в системі первинної медичної ланки передбачені лише амбулаторії та пункти здоров’я, якими опікується НЦЗУ («Я завжди наголошував, що ФАПи ні в якому разі закривати не можна, адже, медична допомога має бути доступна у кожному  населеному пункті»).

На умовах співфінансування з державного та місцевих бюджетів районною радою було ініційовано будівництво Білопільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Амбулаторія забезпечена всім необхідним обладнанням згідно Табелю оснащення та забезпечує повний перелік послуг первинної медико-санітарної допомоги. Загальна вартість будівництва становить близько 10 млн. грн. Було придбано службовий автомобіль для Білопільської амбулаторії та ще 4 автомобілі для амбулаторій району (Самгородок, Махнівка, Кордишівка, Жежелів).

 

Значна увага приділялась покращенню матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я первинної медицини району:

- виділено кошти на забезпечення медичними препаратами та обладнанням в сумі 2 млн. 240 тис. грн.

- проведено капітальні ремонти в Жежелівській, Козятинській та Махнівській амбулаторіях;

 - передано для центру ПМСД два автомобілі, які перебувають на балансі районної ради.

Завдяки зусиллям районної ради було нарешті відкрито оновлений пункт базування екстреної медичної допомоги у селі Махнівка. До цього медики розміщувались у будівлі повоєнних років, яка потребувала капітального ремонту.

  Ремонтні роботи проводились завдяки фінансуванню сусідніх територіальних громад та аграріїв.

   

 

ІІ. Вторинна ланка

 

Одним з основних пріоритетів в роботі були напрацювання в покращенні лікувальної бази Козятинської центральної лікарні.

- Ми з Вами прийняли до районної комунальної власності комплекс Козятинської «Залізничної лікарні», який перебував на балансі області і не використовувався декілька років, але це дало можливість перевести лікарню на нову матеріально-технічну базу, зручно розмістити усі відділення ЦРЛ та саме головне  перспективу подальшого розвитку – як лікарні інтенсивного лікування І рівня.

Одним із показників якості надання медичних послуг є комфортне перебування пацієнтів у стаціонарних відділеннях. Саме тому проведенню ремонтних робіт, осучасненню відділень лікарні постійно приділялась значна увага.

- На проведення поточних та капітальних ремонтів, зміцнення матеріально-технічної бази, закупівлю сучасного медичного обладнання із районного бюджету було виділено 5 мільйонів гривень.

- Після завершення капітального ремонту, який тривав чотири місяці, не дивлячись на всі перешкоди, відбулось урочисте відкриття сучасного акушерсько-гінеколочічного відділення. Вартість проведених робіт становить близько 4 млн. гривень – це кошти районного бюджету та спонсорські, зокрема значну частину надали аграрії району, 1 млн. 720 тис. грн. – кошти виділені з держбюджету відповідно до розпорядження Прем’єр-Міністра.

- Практично завершено ремонт двох поверхів дитячого відділення. З районного бюджету було виділено 450 тис. грн. Адміністрацією лікарні залучені значні спонсорські кошти. Районною радою, радою сільгоспвиробників вирішується питання закупівлі сучасних меблів.

- Постійно вживаються заходи по вдосконаленню матеріально-технічної бази лікарні – зокрема:

- придбано сучасні УЗД апарати, проведено заходи з енергоефективності (замінено більшу частину вікон) та систему теплопостачання, утилізатор біологічних відходів, камеру для дезінфекції, сучасне устаткування для пральні та ін.

- в рамках співпраці з благодійним фондом встановлено геліосистему, що дозволило зекономити кошти на енергоносії (гаряча вода, підігріта за допомогою сонячного джерела енергії постачається до реанімаційного, хірургічного, травматологічного, пологового відділень).

Колектив лікарні зумів вижити в складних умовах недофінансування міською радою у 2019 році завдяки виділенню додаткових коштів з районного та обласного бюджетів.

Не дивлячись ні на що в умовах карантину лікарня продовжує працювати в штатному режимі та продовжує розвиватись.

- Козятинську ЦРЛ включено до переліку об’єктів будівництва відділення екстреної медичної допомоги, яка одна із перших в області виготовила проектно-кошторисну документацію. Сесією районної ради надано дозвіл КП «Козятинська ЦРЛ» проведення тендерної процедури із закупівлі робіт за проектом на суму 31,5 млн. грн.

 

 ОСВІТА

Впродовж останніх п’яти років не обділяли увагою і освітню галузь району.

З 1 січня 2019 року розпочав свою роботу районний  Інклюзивно-ресурсний центр, який має на меті забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Районною радою було надано приміщення. Для проведення ремонту виділено близько 600 тис.грн. У центрі створені та обладнані спортивна кімната, сенсорна кімната, в якій діти можуть зосередитись та підготуватись до роботи в групах, кабінети для індивідуальних та групових занять практичного психолога, логопеда, реабілітолога.

Наприкінці 2019 року центр отримав спецавтомобіль. Авто придбали за кошти державного бюджету у співфінансуванні з  районним бюджетом. Вартість автомобіля – 1 млн. 367 тис. грн., з яких 137 тис. 750 грн. - кошти місцевого бюджету.

Поповнився новеньким автотранспортом у минулому році шкільний автопарк району – 2 автобуси було придбано для ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-гімназія-дитячий садок» та Махнівської СЗШ в рамках державної програми на умовах співфінансування з районного бюджету. Участь у державній програмі дозволила зекономити кошти місцевих бюджетів.

Впродовж п’яти років на теренах Козятинщини створено 15 ЗНВК, що дало можливість повноцінно запрацювати дошкільним відділенням (Самгородок, Вернигородок, Білопілля та ін.). Хотілось би відмітити дошкільне відділення Миколаївського ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа – дитячий садок» ім. В. Земляка – «Школка». Для ремонтних робіт використано 1 млн. 800 тис. грн. бюджетних коштів.

На постійному контролі районної ради були питання підвозу учнів, якісного харчування та створення безпечного середовища в навчальних закладах.

 

Оздоровлення дітей

Завдяки небайдужості депутатів районної ради, фінансовій підтримці аграріїв нашого краю та кропіткій роботі колективу, друге життя отримав районний заклад оздоровлення та відпочинку «Пролісок». Табір потребував оновлення матеріально-технічної бази, що вимагало значних коштів. Допомогти погодились аграрії нашого краю, також долучився районний бюджет. В будиночках було встановлено нові вікна та двері, безперебійний інтернет, меблі, впорядковано клумби, висаджено квіти, проведено озеленення території та загальний благоустрій. Завдяки підтримці районної влади, керівників сільськогосподарських підприємств, зусиллям керівництва табору та співробітників «Пролісок» оновився та зустрічав діток, а у  2017 році відзначив своє 30-річчя.

Звичайно цього року проведення оздоровчого сезону було неможливим у зв’язку з коронавірусною інфекцією, але районний бюджет взяв на себе утримання працівників табору для його збереження.

 

 

Соціальний захист

За нинішньої каденції серйозну увагу приділено питанню покращення соціального захисту населення.

З метою забезпечення населення району медико-соціальною послугою, збереження інфраструктури, робочих місць, ми з вами створили Махнівське та Самгородоцьке медико-соціальні відділення.

- Одинокі громадяни похилого віку забезпечуються цілодобовим медичним доглядом, 4-х разовим харчуванням, одягом, взуттям. Заклади мають відповідні ліцензії на свою діяльність.

 - Фінансування здійснюється за рахунок районного та місцевих бюджетів (за це дякую сільським головам за підтримку і розуміння).

- У минулому році за співфінансування районного бюджету було придбано 2 спецавтомобілі для терцентру. Автомобілі оснащені усім необхідним: підйомниками, кріпленням для візків, кондиціонерами.

 - В Козятинському районі діє цільова програма «Надія», яка передбачає допомогу у вирішенні невідкладних питань медичного обслуговування населення району. За 2017-2020 роки на лікування важкохворих громадян та допомогу учасникам АТО спрямовано близько 1,5 млн.грн., майже  900 тис. грн. матеріальної допомоги надано з депутатського фонду.

 

Розвиток інфраструктури

Невідкладною та основоположною частиною розвитку інфраструктури є будівництво та ремонт доріг.

За роки каденції постійно тривав ремонт доріг по району. В період з 2017 по 2020 роки проведено робіт на суму близько 130 млн. грн. (кошти місцевих, районного, обласного бюджетів) відремонтовано 210 тис. кв. м. доріг. В цьому році тільки на одному відрізку дороги від Самгородка до Вівсяників загальний бюджет робіт склав 49 млн. грн.

Був зроблений капітальний ремонт дороги в’їзду в місто Козятин (а/д Кременець-Біла Церква).

Варто зазначити, з районного бюджету постійно виділяються кошти на співфінансування будівництва водогонів населених пунктів району.  300 тис. грн. направлено на Флоріанівську та Пиковецьку громади, залучено близько 3 млн. грн. на будівництво водогонів в селах Махнівка та Білопілля.

 Незадовільна якість води міського водогону, постійні скарги жителів міста та району змусила нас займатися вирішенням і цієї болючої проблеми на даний час.

 

Культура і спорт

Не залишилось по за увагою районної ради культура і спорт, які мають вагомі досягнення на теренах області та держави завдяки підтримці районного бюджету та меценатів нашого краю.

 

Шановні друзі!

Підсумовуючи, хочу наголосити, що спільно з Вами зроблено чимало роботи по соціальному захисту населення, виконанню дохідної частини бюджету, покращенню матеріально-технічного стану комунальних об’єктів, виконання показників програми соціально-економічного розвитку району.

       Всі ці напрацювання відбулися завдяки нашим спільним зусиллям – депутатського корпусу, співпраці з сільськими радами.

       Переконаний, що районна рада за п’ять років своєї роботи довела свою дієздатність, була відкритою для пропозицій щодо вирішення питань, які відносились до її компетенції.

 

        На завершення хочу щиро подякувати за підтримку, взаєморозуміння депутатам районної ради, сільським головам, апарату районної ради, керівникам комунальних установ, підприємств, організацій.

        Для кожного з нас на робочому місці не існує важливішої мети, ніж турбота про людей, їхній добробут та гідний рівень життя.

        Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо нашого краю.

       Миру Україні і всім нам!

Наразі ще не подано жодної петиції

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація